מעורבות חברתית

כחלק מתפיסת בית הספר הרואה את עצמו כחלק בלתי נפרד מהקהילה אליה הוא שייך אנו דוגלים במעורבות אקטיבית של התלמידים והצוות בחיי הקהילה.

אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח המודעות, האקטיביזם וכפועל יוצא עשייה אמיתית ומשמעותית של התלמידים למען האחר, חשיפתם למגוון רחב של אוכלוסיות ולדרכים שונות בהם הם יכולים לפעול בקהילה ובשבילה.

חלק מן הפרויקטים בהם אנו שותפים:

  • שישי שמח

עמותת שישי שמח הוקמה בשנת 2011 ופועלת מידי יום בבתי חולים ברחבי הארץ במטרה לשמח, לעודד  ולבקר מאושפזים ובני משפחותיהם.   היעד העיקרי של העמותה הוא לעורר שינוי חברתי בקהילה ובכך לייצר ערך חברתי של תרבות ביקור חולים .

במסגרת המעורבות חברתית יצאו תלמידי כתה יא לבית חולים איכילוב לחלק קפה ועוגיות לחולים ובני משפחתם ולעובדי בית החולים.

התלמידים מספרים "היה מאד מעניין וכיף סיימנו את כל תכולת העגלה וביקשנו למלא אותה פעמיים כדי שנוכל להמשיך לחלק לעוד אנשים.

הקבוצה שלנו זכתה להערכה מצד הצוות החולים ובני משפחתם. הרגשנו סיפוק בנתינה למען האחר.נרצה מאד לצאת לתרום במקומות נוספים ולתת יותר מעצמנו".

  • אריזת משלוחי מזון למשפחות נזקקות

עמותת "חסדי נעמי" שמה לה למטרה לסייע למשפחות נזקקות בישראל וזאת באמצעות חלוקת מזון. העמותה ​תומכת בלמעלה מ-10,000 משפחות באופן קבוע ועוד רבים נוספים מעת לעת.

לקראת החגים יוצאים התלמידים למרכז העמותה בתל אביב הפועל בסמיכות לביה"ס ולבתי התלמידים ופועלים שם במשך יום שלם בהכנה ואריזה של משלוחי מזון עבור משפחות נזקקות. בכך התלמידים מבינים את ערכה של קהילה משמעותית ותומכת ולוקחים חלק בה חלק פעיל ומשמעותי.  

03-7394560

©2019 by תיכון רוז מצקין. Proudly created with Wix.com